Lasteaed Kaseke osaleb Tartu 2024 projekti programmis "Kasvades oma toiduga".

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi projekt.

 

Lasteaed Kaseke liitumine Ettevõtliku Kooli haridusprogrammiga

Lasteaed Kaseke on sõlminud lepingu, et läbida vastavad koolitused ning taotleda Ettevõtliku Kooli haridusprogrammi baastaset. Link Ettevõtliku kooli kodulehele: http://evkool.ee

 

Saime toetust Rahvakultuurikeskuselt etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse prgrammi alamsuunast "Lapsed teatrisse"

Kasekese lapsed käisid 13. veebruaril Tartus teatris. Lapsi oli kolmest vanemast rühmast - Kullerkupu, Kannikese ja Karikakra rühmadest.

Koostöö projekt Rootsi Lillgårdeni eelkooliga Hässleholmi omavalitsuses

 

Lasteaed Kaseke osaleb rahvusvahelises projektis "Digitaliseerimise ja integratsiooni osalus ja mõju koolieelsete laste seas".

SA Innove projekt "Draamaõpe Valga lasteaias Kaseke"

  

Valga lasteaed Kaseke sai toetuse SA Innovest draamaõpetuse koolituse läbiviimiseks õpetajatele. 

Toetuse saime SA Innove programmi "Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuse juhid" väljakuulutatud taotlusvoorust "Alushariduse parimate praktikate jagamise õpiüritus". Koolitus toimus lasteaias kolmel koolituspäeval õpetajatele kahes vahetuses. Koolitajaks oli Tallinna Nukumuuseumi juhataja Maria Usk. 

  

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel

 

Noortevahetus projekti toetab Erasmus + ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus + programmist - EstYES-i vahendusel 2022-2023 õppeaastal.

Viide Solidaarsuskorpuse agentuuri kodulehele (www.euroopanoored.eu). Projekti koordineerib organisatsioon MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES.

 

Alates 26. septembrist 2022 alustas vabatahtlikku teenistust Kasekese lasteaias, seekord seitsmes välisvabatahtlik neiu Mariam Katsitadze Gruusiast. Mariam on pärit Gruusia pealinnast Tbilisist ja ta on 23. aastane. Ta on õppinud Tbilisi ülikoolis majandust ja on omandanud magistrikraadi. Töökogemuse on ta saanud pangas kassapidaja ja operaatorina. 

Vabatahtliku teenistuse projektis osaleb Mariam sellepärast, et anda võimalus uuteks kogemusteks, panna ennast proovile, arendada keeleoskust ning teada saada Eesti kultuurist. Eestit on ta nimetanud üheks oma lemmikriigiks, tal on huvi eesti elustiili ja keele vastu. Pärast vabatahtliku teenistuse projekti unistab Mariam Eestisse õppima jääda. 

Mariami hobideks on lugemine, veeta aega koos sõpradega, kuulata muusikat. Ta peab ennast heaks suhtlejaks ja suudab lahendata kiiresti tekkinud probleeme. 

Soovime omalt poolt Mariamile põnevat aega Kasekese lasteaias, oleme talle igati toeks ja täname Valga Noortekeskust ning Dea Margust, kes on olnud juba mitmele vabatahtlikule mentoriks!

 

 

KIK-i projektid

 

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetas 2022/2023 õppeaastal lasteaed Kaseke koolieelikutele õppereisi MTÜ Lilli Looduskeskusesse, mis asub Viljandi maakonnas, Lilli külas. Õppepreisiks Lilli külla oleme saanud toetust koolieelikute rühmale juba neljas kord. See koht on bussiga sõites ühe tunni kaugusel ja lapsed näevad ehedat maaelu, mida paljudel tänapäeval enam võimalik kogeda ei ole. Õppereis toimus 5. mail. 

HITSA programm ProgeTiiger

 

Lasteaed Kaseke sai 2018/2019 õppeaastal positiivse vastuse taotlusele Hariduse ja Infotehnoloogia Sihtasutuse programmist ProgeTiiger. Soetasime lasteaeda kuus (6) Lego komplekti WeDo 2,0.

 

Koostöö projekt Läti Ozolnieku maakonna lasteaiaga Bitïte

Lasteaed Kaseke osaleb rahvusvahelises projektis "Loodusest inspireeritud atraktiivne õppimine" koos Läti lasteaedadega.