Saime toetust Rahvakultuurikeskuselt etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse prgrammi alamsuunast "Lapsed teatrisse"

Kasekese lapsed käisid 13. veebruaril Tartus teatris. Lapsi oli kolmest vanemast rühmast - Kullerkupu, Kannikese ja Karikakra rühmadest.

Koostöö projekt Rootsi Lillgårdeni eelkooliga Hässleholmi omavalitsuses

 

Lasteaed Kaseke osaleb rahvusvahelises projektis "Digitaliseerimise ja integratsiooni osalus ja mõju koolieelsete laste seas".

SA Innove projekt "Draamaõpe Valga lasteaias Kaseke"

  

Valga lasteaed Kaseke sai toetuse SA Innovest draamaõpetuse koolituse läbiviimiseks õpetajatele. 

Toetuse saime SA Innove programmi "Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuse juhid" väljakuulutatud taotlusvoorust "Alushariduse parimate praktikate jagamise õpiüritus". Koolitus toimus lasteaias kolmel koolituspäeval õpetajatele kahes vahetuses. Koolitajaks oli Tallinna Nukumuuseumi juhataja Maria Usk. 

  

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel 2020-2021 õppeaastal

Alates 21. septembrist 2020 alustas teenistust Kasekese lasteaias viies välisvabatahtlik. Seekord on neiu Mylene Youcken pärit Belgiast. 

Mylene on lõpetanud keskkooli, töötanud kolm aastat pagariäris ja saanud tuletõrjujate kadettide väljaõppe. Ta otsustas osaleda vabatahtliku teenistuse projektis, sest ei tea veel mida ülikoolis õppida, et astuda mugavustsoonist välja ning laiendada oma silmaringi. Tema hobiks on teater ja flöödimäng. 

Mylene ootused selles projektis on hoolitseda laste eest ja rikastada end selles valdkonnas. Mylene alustab Rukkilille rühmas, tutvub lasteaia eluga ja meie kultuuriga. Väljaspool lasteaeda on talle abiks ja toeks Valga Noortekeskuse töötaja Dea. Oleme selle eest väga tänulikud, sest mentori abiga on noorel tulijal lihtsam uues keskkonnas toime tulla. Saame taas uue kogemuse kogu lasteaia perele, aitame omalt poolt kõik kaasa Mylenele tema kohanemisel ja soovime talle huvitavat elu Eestis! 

 

HITSA programm ProgeTiiger

 

Lasteaed Kaseke sai 2018/2019 õppeaastal positiivse vastuse taotlusele Hariduse ja Infotehnoloogia Sihtasutuse programmist ProgeTiiger. Soetasime lasteaeda kuus (6) Lego komplekti WeDo 2,0.

 

KIK-i projektid

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetas 2019/2020 õppeaastal lasteaed Kaseke koolieelikutele õppereisi MTÜ Lilli Looduskeskusesse, mis asub Viljandi maakonnas, Lilli külas. Õppereis pidi toimuma mais, kuid eriolukorra tõttu Eesti riigis lükkus see edasi. Käisime õppereisil 25. augustil, enne kooli algust said Kullerkupu rühma koolieelikud veel õppereisist osa. 

Koostöö projekt Läti Ozolnieku maakonna lasteaiaga Bitïte

Lasteaed Kaseke osaleb rahvusvahelises projektis "Loodusest inspireeritud atraktiivne õppimine" koos Läti lasteaedadega.