Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel

 

Noortevahetus projekti toetab Erasmus + ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus + programmist - EstYES-i vahendusel 2020-2021 õppeaastal

Viide Solidaarsuskorpuse agentuuri kodulehele (www.euroopanoored.eu). Projekti koordineerib organisatsioon MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES.

Alates 21. septembrist 2020 alustas teenistust Kasekese lasteaias viies välisvabatahtlik. Seekord on neiu Mylene Youcken pärit Belgiast. 

Mylene on lõpetanud keskkooli, töötanud kolm aastat pagariäris ja saanud tuletõrjujate kadettide väljaõppe. Ta otsustas osaleda vabatahtliku teenistuse projektis, sest ei tea veel mida ülikoolis õppida, et astuda mugavustsoonist välja ning laiendada oma silmaringi. Tema hobiks on teater ja flöödimäng. 

Mylene ootused selles projektis on hoolitseda laste eest ja rikastada end selles valdkonnas. Mylene alustab Rukkilille rühmas, tutvub lasteaia eluga ja meie kultuuriga. Väljaspool lasteaeda on talle abiks ja toeks Valga Noortekeskuse töötaja Dea. Oleme selle eest väga tänulikud, sest mentori abiga on noorel tulijal lihtsam uues keskkonnas toime tulla. Saame taas uue kogemuse kogu lasteaia perele, aitame omalt poolt kõik kaasa Mylenele tema kohanemisel ja soovime talle huvitavat elu Eestis! 

 

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel 2019-2020 õppeaastal

Alates 5. septembrist 2019 saabus Kasekese lasteaeda neljas välisvabatahtlik. Seekord on tegu noormehega, kes on pärit Ungarist.  

Botond Nagy on huvitatud erinevate maade kultuuridest ja keeltest. Ta on väga motiveeritud eesti keele õppimisest, juba siia saabudes olid tal mitmed eestikeelsed väljendid selgeks õpitud. Ta on huvitatud töötama lastega ja saada lasteaiast erinevaid kogemusi. Kindlasti on see uus kogemus ka kogu lasteaia perele, aitame kõik kaasa Botondile tema kohanemisel ja soovime talle huvitavat elu Eestis! 

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel 2018-2019 õppeaastal

Alates 05. septembrist 2018.a. töötab Kasekese lasteaias välisvabatahtlik, neiu Selma Alexandra. Tema on meie lasteaias kolmas vabatahtlik. Eelmised tüdrukud on meil olnud Armeeniast, seekord valisime Saksamaalt. Oleme saanud positiivse kogemuse, seepärast otsustasime jätkata oma organisatsioonis vabatahtliku teenistusega. 

Selma töötab Nurmenuku rühmas, sest seal vajab paar last rohkem tähelepanu ja individuaalset tegelemist. Selma räägib inglise keelt ning on väga huvitatud eesti keele õppimisest. Selma sõnul on töö lastega huvitav ja ta arvab, et lapsed on parimad keele õpetajad! 

Selmale meeldivad väga lapsed, ta leiab nendega kiiresti kontakti ning laste poolt on ta hästi vastu võetud. Rühma meeskond ja juhtkond on Selmale igati toeks keele õppimisel ja keskkonda sisse elamisel. Selma suhtleb Valga Noortekeskuse töötajatega, kes on olnud lahkesti nõus meie kõiki vabatahtlikke abistama ja aitavad sisustada nende aega pärast tööd, õhtuti. Aitäh teile Dea ja Maarja!

Soovime Selmale edu lastega töötamisel ja suurt motivatsiooni eesti keele õppimisel! Omalt poolt teeme kõik selleks, et tal oleks meie keskel hea olla.

 

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel 2017-2018 õppeaastal

Alates 05. septembrist töötab Kasekese lasteaias välisvabatahtlik Armeeniast, rõõmsameelne neiu Tamara. Tema on meie lasteaias teine vabatahtlik. Eelmisel õppeaastal oli meil vabatahtlikuga esimene kogemus, see tekitas kogu personalile positiivse kogemuse, seepärast otsustasime jätkata oma organisatsioonis vabatahtliku teenistusega. Nii nagu iga inimene on omaette isiksus, siis kindlasti saab selle aasta kogemus olema pisut teistsugune võrreldes eelmise õppeaastaga. Olles mõned päevad töötanud koos Tamaraga, saame juba praegu tunda uusi emotsioone ja kogemusi. 

Tamara töötab Kullerkupu rühmas, sest seal vajab paar last rohkem tähelepanu ja individuaalset tegelemist. Tamara räägib vabalt inglise ja vene keelt ning on väga huvitatud eesti keele õppimisest. Tamara sõnul töö lastega kiirendab keele omandamist. Ta osaleb rühma tegevustel hetkel vaatlejana ja kuulajana, edaspidi on tal kindlasti võimalik õppetegevuste planeerimisel ning nende läbiviimisel osaleda. 

Tamarale meeldivad väga lapsed, ta leiab nendega kiiresti kontakti ning laste poolt on ta hästi vastu võetud. Rühma meeskond ja juhtkond on Tamarale igati toeks keele õppimisel ja keskkonda sisse elamisel. Viisime ta kokku Valga noortekeskuse töötajatega, kus ta leidis endale uusi kontakte ning kohtus Austriast tulnud vabatahtlikuga.

Meie lasteaias on nüüd veel rohkem sära ja elevust ning positiivseid emotsioone tänu Tamarale! Omalt poolt teeme kõik selleks, et tal oleks meie keskel hea olla.

 

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel 2016-2017 õppeaastal

Alates 2016. a. sügisest töötab lasteaias Kaseke välisvabatahtlik. Koostöös organisatsiooniga MTÜ Noortevahetus EstYES, õnnestus meil enda lasteaeda saada neiu Sofya Armeeniast. Oleme kindlad, et jätkame välisvabatahtliku teenuse vastuvõtmisega edaspidigi kui Sofya teenistus 2017.a. juuni kuuga lõpeb. 

Ta töötab ühes rühmas, kus mõni laps vajab rohkem tähelepanu ja individuaalset tegelemist, seega on ta õpetajatele suureks abiks. Tal on võimalik osaleda rühma tegevuste planeerimisel ja vastavalt oma huvile ja võimetele ka tegevusi soovi korral läbi viia.

Me eeldasime, et vabatahtlik, kes meie majja tuleb, talle peaks eelkõige meeldima väikesed lapsed. Sofya on väga lapsemeelne ja temas jagub mängulisust ning teda kaasatakse rühmas kõikidesse üritustesse Lapsed on temasse väga kiindunud ja on alati rõõmsad teda nähes. Sofya on lastele tutvustanud oma kodumaad, selle maa kombeid ja kultuuri. 

Sofya suhtleb kogu maja personaliga ja on endale kolleegide seast häid sõpru leidnud, kellega saab kokku ka väljaspool tööaega. Sofya on väga iseseisev ja hakkaja noor, suhtleb Eestis teiste välisvabatahtlikega, võimalusel reisib ringi euroopas.

Meie omalt poolt olema talle toeks keele õppimisel ja tutvustame Eesti traditsioone ning kultuuri. Kaasame teda väljaspool tööaega oma peredesse kui tal aega ja tahtmist on. Oleme väga õnnelikud, et Sofya meie majja sattus, ta muutis meie elu lasteaias säravamaks ning mitmekesisemaks nii laste kui kolleegide seas.